AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Students have received the marks for their Mathematics quiz. Ali found out that Ahmad's marks is five more than double of his marks. If the total of their marks
Why did Nova get mad in the movie theatre in the book planet earth is blue
*THE ANSWER IS C* Name the team of writers who wrote Oklahoma!, Carousel, South Pacific, The King and I, and the Sound of Music. A. Lennon and McCartney B. Simo
How or why can a person live without a gallbladder? What effects does this have on a person's ability to process food?​
Which statement does not describe a primary function of the cardiovascular system ? Carries oxygen nutrients and hormone
The diagram shows a prism. 1m 2m front 2m 1m 2m side front elevation Draw the front elevation and the side elevation of the prism on the grids. Use a scale of 2
What are slicers used for? O checking the accuracy of data O accurately charting data O adding data to a table O quickly filtering data
Graph the following functions: 1. y=2x² 2. y=x²-2x-3
does anyone want to chât ?​
I need help, PLEASE HELP with this.