chelsiii45 chelsiii45
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

Joe bought 16 pounds of flour for $7.
How many pounds of flour did he get per dollar?

Respuesta :

erinpadron
erinpadron erinpadron
  • 24-09-2021

Answer:

112

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solve for r F= k (m1m2/r^2)
why is it important to know your variables when conducting an investigatory problem  ?
Anyone know how to do this? Look at picture
How and why did the antislavery movement become more radical over the period 1815 to 1860?
4x-5y=20 find the slope
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?
when it is winter in europe, what season is it in asia and why?
.MOV' extension refers usually to what kind of file?
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)
solve for r F= k (m1m2/r^2)