TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

What governments ruled over China recently
0.00105 liters is the same as cm3 and mL
According to the theory of island biogeography, which of the following is not an island ecosystem? a. A mountain with thriving vegetation surrounded by an arid
Who was the famous mexican general who fought against texas when they wanted to rebel?
When James II became king, many people opposed him because he was a A. Protestant B. Puritan C. Catholic D. Non-believer
What is biochemistry
0.00105 liters is the same as cm3 and mL
Write the equation of a line with a slope of 4 and a y-intercept of −3.
Which answer best explains why ATP is regarded as a renewable resource within the cell? ADP can be used to regenerate ATP. ADP is fueled by photosynthesis and
A political action committee (pac) attempts to benefit the members of an interest group by