MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

How did the new weapons developed affect World War I?
Which amendment to the U.S Constitution granted women the right to vote? 16th Amendment 18th Amendment 19th Amendment 21st Amendment
Define the variable and equation: Lauren's piggy bank contains 141 coins made up of nickels and dimes. The total value of the coins is $0.85. How many nickels
How did the British effort to regain their market for manufactured goods affect America's industries?
change the fraction 4/13 to a decimal
Is it C? Which of the following was a cause of the Great Migration? expansion of cotton fields World War I civil rights movement the 19th Amendment Plessey v. F
what is 1/10 of 1,700,000 square feet
What type of plot structure allows authors to follow different characters through their own separate narratives, eventually converging, as the story is resolved
PLEASE USE SUBSEQUENTLY IN AN EASY SENTENCE (5TH GRADE LEVEL PLEASE) LESS THAN 15 WORDS OR JUST EASY SENTENCE
What is the concept of "divine right"