Emita120707
Emita120707 Emita120707
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Help me with this pls!!!

Help me with this pls class=

Respuesta :

jfink318 jfink318
  • 21-10-2021
Weight in pounds is shown on the x-axis (bottom) of the graph, and the cost is shown on the y-axis (side) of the graph.

We can see that 2 pounds of pineapples is roughly worth $2.50.

To find the cost of 1 pound of pineapple, divide the cost by 2 and we will get $1.25.
Answer Link

Otras preguntas

(NH4)2S (aq) +HC2H3O2 (aq) ?
what is theSquare root of1956 in twodecimal places​
A philosophical reflection is a skill that one should master as a philosopher. This reflection is deeply personal and intimately anchored on day-to-day existe
Explaining the Effects of the Reconquista Which kingdoms grew out of the Christian reconquest of the Iberian Peninsula? Choose two correct answers France Umayya
What is the End behavior on the right side?
HELP IM TIMED Read the passage from Theseus. The passage most supports the conclusion that O most Greeks had bold characters. O the Greek people valued beauty.
PLEASE HURRY!!! Look at the image below and please help.
The customer asked for no cheese on their salad. They are lactose intolerant and the cheese would make them sick. The server accidentally hit the “extra cheese”
What is population density? A. the total number of people living in a certain area B. the average number of people in a given area C. the rate at which the
Help meeee Help meee