pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

How did Ernest Rutherford change the atomic model based on his experimental results? A. He placed electrons in orbits around the nucleus. B. He described the at
Identify which equations have one solution, infinitely many solutions, or no solution.
Find the number of real number solutions for the equation. x2 + 5x + 7 = 0 0 2 1 cannot be determined
describe the difference between parallel and perpendicular lines, their slopes and graphs
Meiosis is the process that produces sperm and eggs by reducing the gamete cell's number of chromosomes from _____to _____. diploid to haploid haploid to diploi
according to the chart from 1986-1996 unintentional drug overdose deaths per 100,000 population began to rise. the numbers for each year are roughly 2,1,2,2,1,2
Please help me answer this question, thank youuu
Which of the following types of particles can be categorized into different kind of elements? A. Protons B. Atoms C. Electrons D. Neutrons
Please help!! Why do you think so much time and effort has been put into teaching you to read and write? Why do you read and write on a regular basis?
Explain how this enables the bacterium to detect the population density