mhamadkaram678 mhamadkaram678
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

a pack of four chocolate balls cost £1.20.what is the price per unit.

Respuesta :

ejazrahima502
ejazrahima502 ejazrahima502
  • 22-10-2021

The cost of 4 chocolates bars is £1.20. The cost of 1 chocolate bars is . The cost of 1 chocolate bars is £0.3. Therefore, the price per unit of chocolate bars is £0.3.

Answer Link

Otras preguntas

The Chickasaws established a strong alliance with the British. cause & effect
b Write out the following in full: 103 2 x 106 6.92 x 104 1.34 x 102 10 Can somebody help?
write another fraction that is equivalent to 4/5.
identify 5 stakeholders groups of the rock company​
rationalize the following​
I need someone smart! why is the multiverse considered a theory if it has no observational or experimental evidence? shouldn't it be considered a plausible hy
Donna cut a wire into 7 equal pieces. The wire was originally 9.52 meters long. How long is each piece?
difference between Ammonia and ammonium..plz do not scam ​
(10-1)(10-2)(10-3)(10-10)
where is mohejo daro located?? FIRST answer gets a brainliest