grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

community needs (full explanation)
Introducing young children to exercise can prevent __________. a. healthy development and growth b. the growth of self-esteem c. a sedentary lifestyle later in
Words can have a positive or a negative connotation. True False
Last year a college's tuition was $43,000. This year, the tuition increased by 4%. Find this year's tuition by using a percent greater than 100 This year's tui
Did japan join the axis or he allied countries?
Write the slope intercept form of the equation of the line through the given point with the given slope through(-3,2), slope = -1
Single quotation marks ('') are used to designate a quote within a quote. a. True b. False
What colony's founders believed that tolerance was a great virtue? A. Pennsylvania B. Massachusetts C. Virginia D. Georgia
in Mark Twain's narrative I sell a dog what is the narrator's main source of income?
what important characteristic is needed to define a population