qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

which substance is solid a room temperature water nitrogen mercury gold
In what way was the population of the Middle Colonies like the population of the United States today?
PLEASE HELP!!! Jake cleaned up his room. He organized his toys into boxes. He put 7 toys in each of 3 bins.If t represents the total number of toys, write and
What is another name for the beginning of a story?
make x the subject v²+x=w
Why is clean coal technology a temporary solution? A. it burns the cold for a longer period of time B. it captures and stores the carbon dioxide C. It doesn'
what type of articles were in benjamin franklin's "poor richard almanack"
what occurs at the resolution of the story
What should the body of a research paper draft contain?
The circle above has a radius of 7 cm. What is the area of the circle? Use = 3.14. 43.96 cm2 153.86 cm2 21.98 cm2 307.72 cm2