qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In 1918 President Woodrow Wilson proposed a plan of peace that called for Settlement of international disputes by a League of Nations Collection of huge war dam
Which is the answer? In the nucleus of a cell, the dna is usually visible as A- a dense region called the nucleolus b- the nuclear envelope C - granular mate
The world longest mountain chain where the Incas settled?
Please help me on this question
In indirect variation if y = 5 and x = 10, what is the value of k (the constant)?
mountains near oceans affect the __________, the movement of the water between Earth's atmosphere and land Fill in the blank.
Can someone please help me? i’ve asked twice but people didn’t comment to help! If you’re not gonna help please don’t comment!! I’m not able to open any files,
I really need help on this any help ?!?!? Extra points!?
Battle of armistice documents. What evidence does this document provide to answer the central historical question?
the sum of 2 numbers is 90 and one of them is 2 times the other what are the 2 numbers?