qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 chips but you can buy 50 chips for 22.95 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.459

Step-by-step explanation:

      00.459

50   22.950

    −200

        295

      −250

          450

        −450

               0

Answer Link

Otras preguntas

What is the area of this figure?
what event contributed to the growth of communism and a worldwide depression after 1918 French Revolution World War 1 World War 2 cold war
31 gallons of gas cost $82.15. what is the unit rate for 1 gallon of gas A.$2.65 per gallon B.$3.08 per gallon C.$265.00 per gallon D.$308.00
What is the decimal representation of 18 ?
fiona and her friends were watching a tv show about organisms found in the subtropical forests of southern china’s these organisms were acid tolerant and lacked
Jeannine runs a mobile dog bathing service, and the amount of money she earns varies directly with the number of dogs she bathes. During one particular week, sh
Will give brainliest !! What is the value of X?
If a is (1,6) and b is (13,2) and c is (-7,12), what are the coordinates of the median drawn to side ab
The names of the compounds FeS, NaCl, NaOH, and Pb(CN)2 all end in the suffix A. -ic. B. -ite. C. -ide. D. -ate.
A molecule that consists only of elements hydrogen and carban is classifies as a compound called a