dakotalopez37
dakotalopez37 dakotalopez37
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

Using the table above, find the unit price for a small bag.

Using the table above find the unit price for a small bag class=

Respuesta :

25Geminai 25Geminai
  • 25-01-2022

Answer:

The price for one small bag is $5.98

Step-by-step explanation: 35.88 divided by 6 = $5.98

Answer Link
nevaehsoto61973792
nevaehsoto61973792 nevaehsoto61973792
  • 31-01-2022
Your answer would be 5.98 that will be your answer to this
Answer Link

Otras preguntas

What are the values of b and c? Brainliest!°
please help will make brainlyest answer fast please
Math work class rell
Consider the function y<2x+3 which is true A. The line would be solid with shading above B. The line would be dashed with shading above C. The line would
Liliana solved the equation below. When she tried to verify her answer, she realized she made an error. One-third (x + 18) = 7 One-third x + 6 = 7 One-third x +
which polynominal function has a leading coefficients of 1 roots -2 and 7 with multiplicity 1 and root 5 with multiplicity 2
If there are 20 people in a room. 10 of them are studying math. 10 people are studying science. How many people are studying both math and science, if one perso
A company orders 24 boxed lunches from a deli for $177.60. If each boxed lunch costs the same amount, what is the unit cost of each boxed lunch?
Math If you give me right answer I will mark brainiest pls answer asap
8. Why did the Europeans have writing? What innovations helped the creation and spread of books in Eurasia?