babygirl1041 babygirl1041
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

Did I do this right? ​

Did I do this right class=

Respuesta :

jimthompson5910 jimthompson5910
  • 23-02-2022

It appears the points are in the correct locations on the grid. Your graph is almost done. You need to draw a straight line through all of the points to finish off the graph of y = 1.49x

The origin represents the idea that 0 pounds of oranges cost $0

You have the correct unit rate. It indicates the oranges cost $1.49 per pound.

Answer Link

Otras preguntas

What are the answers to 12 and 14? Help!
If the height of this box was 10 in, how many 2in cubes could fit inside the box?
Which is an example of a drug-nutrient interaction? A.bacterial overgrowth B.changes in absorption C.poor appetite
What idea does the description of the prioress in the prologue to Chaucer's The Canterbury Tales convey? (A).She was a devout nun for whom religion and God wer
What was the supreme Court's main decision in Palo v. Connecticut?
Why was there fighting in Africa during ww2?
What are the equations of the asymptotes of the graph of the function f(x)= 3×^2-2×1/x^2+3-10?
The short extensions of the cell wall shown in the picture are called A) pili. B) cilia. C) flagella. D) conjugation tubes.
Find the perimeter of a regular octagon if one side has a measurement of 8cm
What problem did the colony of Jamestown have because of its location near a swamp (ground that was always wet)?