bignicholas1124 bignicholas1124
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

a
LaDawn buys a ten-pack of gel pens for $7.50. How much did each pen
cost?

Respuesta :

stvpid002
stvpid002 stvpid002
  • 24-02-2022

Answer: Each pen cost $0.75

Step-by-step explanation:

If A LaDawn buys a pack of 10 gel pens and the total cost is $7.50 then you divide 7.50 by 10.

Answer Link

Otras preguntas

write words to match the expression 3+(4×12)
What does it mean if an experiment is replicable? Why is it important that experiments be replicated?
What trait typical of the romantic era is brought out in Washington Irving's short story "The Devil and Tom Walker"?a.) the emphasis on individual choiceb.) the
how do you complete the square in an equation?
what is 9/15 as a percentage
write 43,080,700 in expanded form
Suppose the diameter of a circle is 6. What is its circumference
how do you write 6,007,200 in words
Andrea can clean a house 4 times as fast as Denise. When they work together, Andrea and Denise can clean a large house in 8 hours. How many hours would it take
why is the square root of a perfect square always rational