notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

Determine is each pair of ratios or rates is equivalent, Explain your Reasoning. 12 minutes to drive 30 laps; 48 minutes to drive 120 laps.
how did the assassination of the archduke austria-hungary lead to war between russia and germany
Even though President Monroe and Secretary of State Adams originally refused their help, the British supported the Monroe Doctrine because they wanted to _____.
Write a set of three numbers that have a GCF of 13.
PLEASE HELP ASAP I HAVE 5 MINS TO ANSWER: Discuss the changes in potential energy, kinetic energy, and total energy for a skateboarder going up and down on a ha
Which symbol makes a true statement? –7.8? –7 a. = b. > c.
rosalinda got a payday loan for 2000 due in 2 weeks and she paid a 150 fee. what is the apr on rosalindas loan
Brittany wants to make cookies for the whole fourth grade. One batch of dough makes 2 dozen cookies. There are 68 fourth grader at her school.Is it reasonable t
how could caravans passing through babylon be helped by astronomers
Describe the relationship that existed between the French and the American Indians living in North America (this is from european exploration and settlement)