mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

Albert rode his bike for 14 minutes. Ally rode her bike for 8 minutes. A. How much longer did albert ride his bike for? B. Which equation is correct? 1. 14+8=b
Evaluate M/N for M=10, N=-5, and P =-2
What part of the Georgia Constitution serves as a general introduction to the document? Article I Article II the Preamble the Benediction 2. Article
number sense find the sum,write an addition sentence to show the same amount 5+5+5+5=
Who was appointed postmaster general by the Second Continental Congress
Is 5/99 a repeating decimal or terminating decimal?
7. Assign the CPT code to report Evaluation and Management services for a 35-year-old patient treated in the critical care unit for 55 minutes on November 5.
The kabba is important to which followers
There are about 16 kilometers in 10 miles. About how many kilometers are in 5 miles
pleaseeeeeeeeeeee helpppppppppp!!!!!!!