MathsCat0001
MathsCat0001 MathsCat0001
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

Pls help there will be pic if u click

Pls help there will be pic if u click class=

Respuesta :

allisonemmasu8
allisonemmasu8 allisonemmasu8
  • 23-03-2022

Answer:

$6.30

Step-by-step explanation:

A sharpener is 0.90 in dollars, so 3*0.9 is 2.7. 10-2.7=6.3, so the answer should be $6.30

Answer Link
MisterZeng
MisterZeng MisterZeng
  • 23-03-2022
Each sharpener costs $0.90. You are buying 3 sharpeners. $0.90 x 3= $2.70.
You are paying with $10.
$10-$2.70=$7.30.
You are getting $7.30 for change.
Answer Link

Otras preguntas

5. The author of the passage is best described as A. an erudite literary historian B. a strorſg proponent of a particular theory C. a cynical observer of artist
0) Which of the following is matter? a) Dust b) The moon c) Stand of hair d) All of the above
what is the function of the Vaseline​
3. Look at the following diagram and label the gaps. 90'N 661°N | 237N 115°E Time Sauna 0° /237s 100°E, Time=6 an 664's 118 90'S SOCIAL STUDIES AND POPULATION E
Why does shylock compare his way of doing business to Jacob and labana In act 1 scene 3​
diffreciate between primary source of information and secondary source of information​
A Fill in the blanks with a or an 1. The presence of the atmosphere makes the earth unique planet 2. Nazia will meet me in hour 3. Joseph wants to learn to play
Give feedback on the negative and positive effects of student routines on life, keeping in mind Corona's perspective.
5. Flow chart related to the ionic bond in sodium chloride
please help me ill give all points