arodriguez9243 arodriguez9243
  • 23-03-2022
  • Mathematics
contestada

A pound of clementines costs $2.49 and ms. wild buys 1.8 pounds. how much did she spend?

Respuesta :

crt10789
crt10789 crt10789
  • 23-03-2022

Answer:

i believe she spent $4.482 on clementines

Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 6 + x + 3y when x = 15 and y = 2
How did President Trump want the nation to feel? -please don't get mad at me this is for my social studies homework, I'm sorry if this offends anyone.
Jorge is asked to build a box in the shape of a rectangular prism. The maximum girth of the box is 20 cm. What is the width of the box that would yield the maxi
What is the distance between the points (-1 , -13) and (-1 , 21) in the coordinate plane?
A bonsai tree grows 0.056 cm per year. If the tree is currently 10 cm tall, how tall will it be 5 years from now? If you can can you put an explanation
?Which phrase is correctYes, there areYes, there aren't.No, there areNo, there aren't​
cheeto pickle cheese oh hey thereeee who wants to hop in this vannnn
Daniel has 15 yards of fabric to make baby blankets. It takes 1 and 1/2 yards of fabric to make each blanket, and the expression that models the situation is 15
Please Hurry] Only need "5-6 sentences" describe your city? My city is Oxford, Fl. ( Possible Topics: 1) Places to see, 2) Typical foods, 3) Weather, 4) Shoppin
2 pens cost £30. How much does one pen cost?