cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

What concept of democracy is best illustrated by the following saying? "The right to swing my fists ends where the other man's nose bleeds"
i know its not A Which quote summarizes President Woodrow Wilson’s approach to the Paris Peace Conference? “Speak softly and carry a big stick.” “We have nothin
How does PonyBoy recover from his friends'' deaths? (The Outsiders)
One of the main ideas of economics is that every choice made involves a cost
A or B? What was Ellis Island? a place where immigrants were processed, most being sent back to their home countries a place where immigrants were processed and
each student in the seventh grade will be required to write three papers that are a total of 13 pages long and there are 47 students in the seventh grade approx
What are the components of phloem sap?
Factor completely. 3x3 – 12x a. 3x(x – 2)(x – 2) b. 3x(x + 2)(x – 2) c. 3(x + 2)(x – 2) d. 3x(x – 4)
Is having an attractive physique important? Why or why not? What dangers, if any, do you see in pursuing an ideal body type? What does an ideal body type for a
twenty added to the sum of a number and six is twenty-seven