jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

I need help with is please
A biologist wants to use a radioactive isotope of nitrogen to radiolabel certain molecules in a culture of cells she is growing. If the biologist incubates her
Which of the following would you describe as a public health issue? A. a sudden outbreak of cholera B. a man having an operation due to food poisoning C.
What is the best transitional word for this sentence? The somber notes of the violin make a mournful sound; _____________, the upbeat chords of the banjo make a
James tosses a coin 40 times and gets 26 heads and 14 tails. What is the relative frequency of tails? Plz show your work and explain:) A. 14% B. 35% C 50% D. 6
solve the proportion and REDUCE​
What is C.R.A.T systems used for?
choose an appropriate metric unit mass for an bottle of ink A. meter B. gram C. milimeter D. liter
please help on this one?
Both Amelia and Camille expected to make $18 per week in the united states .which of these best states why the fictional story incorporates this detail from the