zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

Economic activities done in the rift valley ​
9 1/10 - 4 3/4 fraction need help now pls do not lie just for points will be reported
Please help ASAP!!!!!!
Describe a situation in which majority rule and individual rights might come into conflict.
The gradient of the line joining (4, q) to (6, 5) is twice the gradient of the line joining (0, 0) to (4, q). Find q.
What is the theme of the time traveler by hg wells
What is a microsphere?
What’s -0.2(1-x)=2(4+0.1x)
discuss the development of our natural resources in the country for dependants.​
I can distunguish between elements, compounds and mixtures. 3.1 I can describe what elements anre and give examples of them. 3.2 I can describe what mixtures ar