kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

The trees of mangrove forests live in shallow salt water, usually along shores of land masses within 30° of the equator. Mangrove forests are rich in biodiversi
how does climate vegetation and natural resources influence settlement in brazil
Why would the capture of a french fort of supplies be an advantage
te cepillaste los dientes antes de comer? What is the present tense but it must start with si
Who conquered Persia in the early sixth-teen century, became shah, and established the Safavid empire?
HELP 10 POINTS!!!! In the second group of Paul's letters: all books contain sections on doctrinal and practical matters all books teach about the return of Ch
Why did the Great Depression lead to the Indian Reorganization Act? A. As Okies abandoned their farms plagued by the Dust Bowl, American Indians from Oklahoma r
How do you graph 3 and 4??? I know you have to find the coordinates but how?? Please explain
A square ____ has symmetry with respect to a line containing a median of the square. Always Sometimes Never
Which graph represents the function f(x)=|x−1|−3 ?