Amina665 Amina665
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store is selling 6 cans of cat food for $3.Write and solve a multiplication equation to find the cost of can of cat food

Respuesta :

queenie654
queenie654 queenie654
  • 23-02-2017
6 times 3  will give you your answer

Answer Link

Otras preguntas

⦁ ¿Cuáles son los recursos naturales que se utilizan en tu comunidad para generar energía eléctrica?
which of the foolowing statment about the points (-1-3 and (1,-3) is true
four causes of the great depression included:
Can I have answers need them?
Which fraction is closest to 1/2? A:1/6 B:3/8 C:3/4 D:-1/2
100 Points American Sign Language The is word, "ice cream," is an example of An arbitrary sign An elemental sign An iconic sign An ordinary sign
Fill in the correct wo A number of girls..... fighting in school. (was, were, have)​
9) 10 22x - 2 8x + 2 A) 5 C) 8 B) 6 D) 2 I
Horizontal, vertical, and related acquisitions to build market power: Group of answer choices are likely to undergo regulatory review by various governmental
In terms of determinants of intellectual development, closely related people out to have more similar IQs than distantly related people, even when they are rear