kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

how are tears a example of irreducible complexity? and why could it have not happened through evolutionary processes?
are red tail hawks sexual or asexual
the angle of depression from a plane to the airport is 34°. the pilot reports that the plane's altitude is 3200 feet . find the horizontal distance between the
what is 15% of $5.80
how is nonverbal communication used in sports
Joe's bathroom floor is 5 feet wide and 8 feet long.  He will cover the floor with 3" square tiles.  How many tiles does Joe need?
estimate square root of 37 to the nearest hundredth
one milliliter equals 10^3 liter. simplify 10^3
how does war affect people????????
what figurative language is a "thundering  silence?"is it a hyperbole