Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

jon buys packages of pens for 5$ each. identfy the independent and dependent variables in the situation.
You estimate that a jar contains 68 marbles. The actual number of marbles is 60. find the percent error.
jen makes a rectangular banner. it is 3/4 yard long and 1/4 yard wide. what is the area, in square yards of the banner
use the Babylonian method for your next estimate for square root 130 by using 11.4022 as your guess. what is your result
What are oils and fats made from?
which description is least likely to be true of a totalitarian state? All political power is held by a single party Government strictly controls all media Commu
The ratio of adults to children is 8:5 of 390 people
What is an amniotic egg?
The ratio of adults to children is 8:5 of 390 people
The sides of a triangle are 15, 20 and 25. Find the length of the shortest altitude