kenteriusshinault kenteriusshinault
  • 25-04-2017
  • Mathematics
contestada

Alice purchased 4 1⁄2 kilograms of olive oil for $27. What is the price per kilogram

Respuesta :

SkyeAwesomest
SkyeAwesomest SkyeAwesomest
  • 25-04-2017
Do 27 divided by 4 1/2 or 4.5. That will be your answer. Let me know if this helps!
Answer Link
dogpotato7
dogpotato7 dogpotato7
  • 25-04-2017
4.5 / 27  :  1/x   
27 X 1 : 27
27 ÷ 4.5 : 6
So, $6 per Kilogram
Answer Link

Otras preguntas

What is the rate of change of the following equation? y = X-3
Why do people believe that the wife in bisclarvet is the real monster?
Can someone help me with this? I can't figure it out. The second screenshot is the answers.
how many centuries are the same as 700 years?
No.3 .HELP NEEDED ASAP
German printer __________________ pioneered a new kind of printing that used __________________ .
"Blind imitation is bad". Tell a story in support of this statement.​
BOWHEAD WHALES WITH TALENT! commonlit answers
I really need help with this one ASAP!!! Explain why volcanoes form at both convergent plate boundaries and divergent plate boundaries.
What type of bond is being formed in this polymerization reaction to link two amino acids together?