Seudónimo Seudónimo
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 cookies for 2.49 dollars. B. how much would it cost to buy 20 of the cookies?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
It will cost $16.6 to buy 20 cookies. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me? I'm trying to find the slope form of 4x + 2y = 4.
What do tendons connect skeletal muscles to? bones fibers arteries ligaments
{I will give brainliest and thanks) ZOOM IN ON THE WORDS
what is the chromium ion formula
A sample of 469 teenage births at a large city hospital is observed for the number of births resulting in twins. The 95% confidence interval for the proportion
what is the answer to this math question. (3x^2-4x+1)(2x-9).PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Why is the percentage of food eaten a good number to use? Explain
How did political conflict in the Mughal empire eventually result in the British takeover of India?
Which archetypal character fits the character of Ulysses best?
Examine the chemical equation Al + O2 Al2O3 What is a product in this reaction? Aluminum oxide Aluminum Oxygen Oxyaluminum