lisap247
lisap247 lisap247
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

Watermelons cost $0.35 per pound. Joseph’s watermelon costs between $4.20 and $5.25. Which compound inequality correctly represents the possible weights of his watermelon?

Respuesta :

EmmaJ22
EmmaJ22 EmmaJ22
  • 21-05-2017
Working is attached :)
Ver imagen EmmaJ22
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following battles was the last Civil War battle fought in the Indian Territory?
Describe the storms that form along a cold front
six time a number increased by four equal eight eight what is the number
what is used to trace womens genetics? why can this be used?
Which of the following battles was the last Civil War battle fought in the Indian Territory?
Why would white southerners pass laws that controlled the movement of african americans?
administrators know that 50% of students at garden grove middle school ride the bus to school
help geometry plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
Which country has chosen to bypass membership in the European Union? Bulgaria Finland Turkey Cyprus
why do you think Andrew Jackson was known as the "Common Man"