deuce deuce
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

An 8-pack of juice boxes costs $5. How much do 32 juice boxes cost?

Respuesta :

SapphirianDiadem
SapphirianDiadem SapphirianDiadem
  • 22-05-2017
8*4=32
5*4=20
It costs 20$.
Answer Link
sunflowersandspn sunflowersandspn
  • 22-05-2017
The answer is definitely $20
Answer Link

Otras preguntas

In right ∆ABC the altitude CH to the hypotenuse AB intersects angle bisector AL in point D. Find BC if AD = 8 cm and DH = 4 cm.
Kevin is the financial manager of levingston bmw. the shop allows employees to purchase up to two vehicles at a discount. levingston's average gross profit perc
In the context of product relationships, a _____ is a group of closely related products that are treated as a unit because of a similar marketing strategy.
Kohlberg expanded on piaget's theory by developing a theory of stages of moral judgment. children of the early-school-age period (4 to 6) are most likely to be
Nursing has evolved throughout the ages. nurses in the 21st century face a variety of challenges, and technology is in the forefront of the profession. which fo
Which of the following is not a factor in efficiency
the ground tends to be warmer on a sunny day than on a cloudy one. What is the primary type of thermal energy transfer that causes this?
A nurse is constructing a genogram of a family. assessment reveals that the maternal grandmother died at age 69. the nurse would depict this person on the genog
When new individuals enter a population, genetic diversity increases or decreases?
What is the measure of angle EXH?