chloeabijay
chloeabijay chloeabijay
  • 26-05-2017
  • Arts
contestada

the cost of 2.5 pounds of cheese is $6.50 what is the cost for 1 pound of cheese?

Respuesta :

nataly14
nataly14 nataly14
  • 26-05-2017
i would say 6.50 ÷ 2.5 = 2.6 .. but im not sure
Answer Link

Otras preguntas

Rewrite the scrambled sentences using correct word order. Be sure to end each sentence with a period. 1. talentoso es estudiante un Carlos 2 es estudiante Elen
Order the following from least to greatest. 0.67,6.7%, 6/7
A student stands on a spring scale. The scale reads that her weight is 600 Newtons. What is the student's approximate mass?
DRAW A FOOTBALL. 99 POINTS TOTal. BEST DRAWING WILL GET MARKED BRAiNLESt. upload Picture to your answer on brainly by pressing add attachments. PLus, people on
PLZ HELP ILL GIVE THE BRAINLIEST Write four pairs of sentences that have the same denotative meaning but different connotative meanings. (8 sentences total) Exa
Please answer and DONT if you don’t
what was most upsetting to the colonists after the proclamation of 1763
Using the Smith's BBQ Report, liquor sales for both weeks account for approximately what percentage of beverage sales for both weeks? A 50% B 40% C 30% D 20%
Find:1/15÷4/120Select one:A. 4B. 1C. 3D. 2​
PLEASE HELP ME!! I WILL MARK YOU BRAINLIEST IF YOU ANSWER THIS CORRECTLY!