shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

(72 divided by 8-x2x3+1
How do I Solve this equation
Cells in the body use oxygen for cellular respiration. Select the two sentences that correctly describe cellular respiration. ATP is produced. ATP is consumed.
Buyer Ralph didn't like the results of an inspection report. He requested to cancel his contract and demanded his earnest money back. Seller Heather denied his
5x is greater or more than -20
What phrase means almost the same thing as “perspective”? your opinions research sources point of view most useful notes
Question 8 of 10 Which of the following situations is an example of recycling? A. Horace uses one type of soap for his face and another type of soap for his han
CAN SOMEONE PLS HELP ME WITH THESE 2 LAST QUESTIONS ITS FOR MUSIC I"M BEGGING U!!!!
Use the figure. 10 feet 4 feet 10 feet 7 feet Find the perimeter of the figure.
Find the value of x. 31.5 68.3 26.7 11.