itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

What are the prime numbers of numbers 1-49?
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
If (-3, y) lies on the graph of y = (1/2)x, then y =
If a yield sign is a regular polygon what is the measure of each angle
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
Why do the oceans play such a large part in the water cycle
How did Islam and the beliefs of indigenous societies fuse among African people?
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
A drawing of a surfboard in a catalog shows it's length as 8 4/9 inches. Find the actual length of the surfboard if 1/2 inch length on the drawing corresponds t
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece