houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

Calculate δh o for the reaction. enter your answer in the provided box. ch3oh + hf → ch3f + h2o
`stackrel(harr)(DG)` and `stackrel(harr)(EG)` are tangent to circle C and circle F. The points of tangency are A, B, D, and E. If m`/_DFE` = 140°, what is m`/_A
At the local clothing store 3 similar shirts and 4 similar jackets cost $360. 1 shirt and 3 jackets cost $220. Find the cost of each shirt
Jamie has a sore throat and goes to see her doctor. Her doctor notes that her throat is red and inflamed. What is Jamie’s most likely diagnosis?
Use the following graph of the function f(x) = x3 − 3x2 − x + 3 to answer this question: graph of x cubed minus 3 x squared minus x plus 3 What is the average
Which angles are corresponding angles?
PLEASE HELP ASAP 34 BRAINLY POINTS 1) Determine the relationship between the x- and y- values. {(1, -1), (2, -2), (3, -3), (4, -4)} Type your answer as an equat
4. Compare and contrast the histogram to each of the other two representations. What are their similarities and differences? Also answer the 5th question which
A .140kg baseball traveling 35.0m/s strikes the catchers mit bringing the ball to rest, recoils backward 11.0cm what’s the average force applied by the call on
how to evaluate -4/5+7/15