CourtneyLyn17
CourtneyLyn17 CourtneyLyn17
  • 21-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is an equation for the number of $0.60 bagels that can be purchased with d dollars

Respuesta :

22894 22894
  • 21-09-2017
The answer is 0.60d.
Answer Link
mxkeace mxkeace
  • 21-09-2017
x+D=1
since d is dollar and the one is
x would be the cost and the d would be the dollar
 
Answer Link

Otras preguntas

The cost y (in dollars) to rent a car is proportional to the number x of days that you rent the car. It costs $207 to rent the cars for 3 days. Write an equatio
how does charlotte do when wilbur asks about her health?
halon and CFC's both _______. A) Inhibit ozone formation B) cause ozone formation in the troposphere c) destroy ozone in the stratosphere d) causes excess ozone
Ms. Davenport bought a dozen packages of spaghetti sauce mix priced at 3 packages for $1.29. What is the price of one package of spaghetti sauce mix?
when it's not possible to complete all of your work, which of the following best describes your response
Based on the information provided in the graph, we can see that as the independent variable increases, A) the dependent variable decreases. B) the depend
READ THIS: Night came on quickly like a giant hand had pulled down a black velvet curtain. What does the phrase black velvet curtain suggest? A. The night had
which economic theory developed in the 17th century,supported European colonialism
describe how you will show J. J. Thomson's model of the atom using small beads and clay
Why are large astronomical bodies round