DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

An 8-ounce package of cheese costs $4.29. which is closest to the cost per pound?
what do you think would happen to water vapor that condenses on a surface that has a temperature belowo celsius ? what is called
what is the height of parallelogram with base 6.75 and area of 218.7
is it possible for a baseball to have as large a momentum as a much more massive bowling ball
kiera's dance class starts at 4:30 p.m. and ends at 6:15 p.m. How long is her dance class?
a science teacher needs to collect lake water for a lab she is teaching. the lab requires each student to use 4 fluid ounces of lake water . if 68 students are
Which best defines a diploid cell during meiosis?
What is one way organizations are trying to slow down global warming? saving the rain forests building more houses burning more fossil fuels supporting overseas
What is the opposite of evaporation? How do these processes differ?
What is an invasive species?