Bowdengirl Bowdengirl
  • 21-10-2015
  • Mathematics
contestada

It costs the factory $4 to make each part A. About how much does it cost to make part A each month? ( part A is 234 )

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2015
if i am understanding this problem how you wrote it you anwser is $936.000
Answer Link

Otras preguntas

Samuel F.B. Morse became famous because he invented (I think It's D but I'm not sure.) A.) the telephone. B.) the telegraph. C.) the mechanical reaper. D.) the
Asking yourself, "who am i now?" is one way to help determine career plans that will fit your interests. please select the best answer from the choices provided
wat is the answer to this equation( how did you i do last night ) A. GOOD B. GRET C. AMAZING OR D. all of the above
Read the sentence. I like swimming better than jogging. The bolded words are what kind of clause? adverb clause adjective clause noun clause
The large yellow-gold leaves sifted slowly down from the tall poplars. And the leaves fell like big soft red raindrops from low bushy-topped sourwoods to ferny
Over-the-counter drugs
A pitcher has 16 cups of water in it. During the day, Aditi drank 21⁄2 cups, Kavitha drank 33⁄4 cups, and Rahul drank 41⁄8 cups. How many cups of water are sti
Find the degree of each monomial.
Michael, who is a preoperational thinker, watches as a movie character appears to turn from a nice teenager into a werewolf. what is michael's most likely react
How do I solve the equation, I think I have to use substitution but I am not sure y=3x+11 5x+3y=-44