xemnent1048 xemnent1048
  • 22-11-2017
  • Mathematics
contestada

You have $15 to spend on school supplies. after buying 3 erasers, you have $10.50 left. how much did each eraser co

Respuesta :

MissRachelSabido
MissRachelSabido MissRachelSabido
  • 22-11-2017
It would be $1.50 for each eraser.
Answer Link

Otras preguntas

Which line goes down from left to right? A. y=2x+5 B. y=2x−6 C. y=2x D. y=−2x+20
How did Adults view the youth in 1920?
Question: An airport deli sells turkey, ham, and roast beef sandwiches. A customer can choose between turkey, ham, and roast beef, if it does or does not have c
What is 0.1 kiloliters to liters?​
Which equation finds the area of a square with a side length of 5 n Superscript 4 units?
Which of the following statements best describes how the narrator’s point of view influences the text? (Story: Down the Rabbit Hole) A.It reveals both Alice’s i
When Nick tells Gatsby, "You cannot repeat the past", and Gatsby replies, "Of course you can!" What has Gatsby done to show that he truly believes one can "repe
What are three reasons why Europe went into World War 1​
What is the explicit rule for the sequence? 10.5,9,7.5,6,4.5,3
What was the main goal of the Soviet Union after wwii