leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Renaissance__Technological__? Beliefs Innovations. Which of the following belongs in the space above?
In ΔWXY, w = 470 inches, mm∠W=55° and mm∠X=42°. Find the length of y, to the nearest 10th of an inch
. What is the value of (32abc)? ​
Suppose you bid . What is the probability that your bid will be accepted (to 2 decimals)?
STEM lesson for grade 3 about relate the importance of sorroundings to people and other living things
I need help with this question :
1. ¿Cuál es el mensaje principal de la historia? O A. Los niños tienen derecho a un nombre. O B. El nombre revela la herencia familiar. C. La escuela puede ser
read the passage above with expression and tone of voice. describe how you read the word in the quotation marks. " Mirror writing "
The diagram shows the graph of y = f(x) and the tangent to the graph drawn at x = -6. x= Use the tangent to work out an estimate for the gradient of the curve a
Suggest a method for finding the range of an invertible function without using the graph.