coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

Flying with the wind a plane went 348 miles per hour. Flying into the wind the plane only went 316 miles per hour What is the speed of the plane in still air? W
How do you do Geometry the right way and what is the best way to remember how to do it?
Bohr models do not correctly show the location of electrons in an atom explain why they are still useful to predict bonding of atoms
A toddler was laughing her head off. playing with an old man who I assumed was her grandfather, I missed all this liveliness, the beauty of a community, because
hey how is ur day today?
P(A) is the power set of A. Show that-(i) P(AUB) = P(A) ∩ P(B) is always true, but(ii) P(AUB) = P(A) U P(B) may not be always true.​
To what extent is memory reliable?
Solve for x. (5x - 9)° (2x + 21)° A. 5 B. 10 C. 22 D. 24
13. What difference(s) occur between mitosis and meiosis? A. Mitosis involves the daughter cells being genetically identical to the parent cell B. Meiosis invol
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST NO FAKE ANSWERS OR WILL BE REPORTED A box is 15 x 20 inches. In the box there are cut out squares of the same size from each co