alyssalive06
alyssalive06 alyssalive06
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jacob bout 5 ounces of caramel candies for $2.75. Find the unit price

Respuesta :

pereznancy4444 pereznancy4444
  • 25-01-2018
In ordr to find the unit price, you must divide $2.75 by 5. You should end up with $0.55. Jacob spent $0.55 on each caramel candy.
Answer Link

Otras preguntas

You are holding a gift, that has a mass of 9.5 kg. Calculate the weight of the gift,
Solve the equation 2/3 -4 + 7/2 = 9x + 5/6
What is the value of k?
select all that apply, plz help​
90. The number of daily evening newspapers in the United States has decreased by 46.5% to 389 newspapers between 2000 and 2015. How many daily evening newspaper
As a narrator, the Wife of Bath comments extensively about the various answers to the night's question. What do her comments reveal about her own values and ide
a cow that isable to produce meat with less fat compared to a traditional cow, would be an example of ? A: Cloning B: DNA fingerprinting C: Transgenic organi
watch the truck and ladder animation. what is another name for newton's first law
Find the distance between the points. (-3,5) and (1,5)
Attraction between like charges is known as?