jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Order these numbers in Descending order​
PLEASE HELP!!!!! NO LINKS!!!! The following excerpt is the preamble to the US Constitution. Compare the preamble of the 1842 Choctaw Constitution with this text
1. I am seven letters long. 2. My 1, 2, and 3 will keep you warm. 3. Without 1, 2, and 4, it really hurts. 4. My 1, 5, and 7 are a positive verb. 5. Put all my
At a sale this week, a suit is being sold for $357.20. This is a 62% discount from the original price. What is the original price?
A teacher receives a monthly salary of $2800.00 What is her annual salary?​
The pot-belly seahorse is one of the largest seahorse species and is known for having a large belly. As a part of its diets, a pot-belly seahorse eats about 63
a penalty kick in soccer involves two players from different teams, the shooter and the goalie. during the penalty kick the shooter will try to score a goal by
HELP ME PLEASE IM CRYING
John and Jill collect 280 stamps. Out of this John collected three time as many as Jill. How many stamps did Jill collected?
why do i have to pay to have some awnsers? I HAVE A TEST AND IM GOING TO FAIL ITS JUST ONE QUESTION BRAINLY