ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help please?
Graph the system of inequalities presented here on your own paper, then use your graph to answer the following questions: y < 4x − 2 y is greater than or eq
• How does wind shape Earth’s surface?
identify the graph and describe the solution set of this system of equalities y>1/3x+5 and y<1/3x-1
Express in exponential form. log 3 a = n
I WILL UPVOTE YOUR ANSWER!! ANSWER THIS CORRCTLY THANK YOU!
Abraham Lincoln's plan of reconstruction called for
answer as soon as possibleWhich terms complete the factorization of x2+27x+162? A 27, 9x, 18x B 9, 9x, 18x C 27, 9x, 27x D 9, 9x, 27x
Water is not suitable for extinguishing fires involving electrical equipment oil and petrol.why?​
What were Lenin's main concern about Joseph Stalin?