mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

To the nearest hundredth, what is the value of x? Show your work.
European merchants struggled to trade with China under the Qing dynasty because:
the perimeter of a triangle is 38 ft . One side is 14 ft long . Another side is 9 ft long . How long is the third side ?
Which equation can be solved by using this system of equations?
how did most Southerners react to the election of Lincoln in 1860
Segun el ensayo cual de las siguientes afirmaciones describe mejor la actividad de leer
Pseudoscientific claims differ from science in that pseudoscientific claims ___________?
Explain the general process of nuclear fission. What is created from fission?
Read this excerpt from frankenstein:during our walk, clerval endeavored to raise my spirits. he did not do this by common topics of consolation. those maxims of
How did the British hope to limit American settlement in the Northwest Territory? A. by sending General Arthur St. Clair to patrol the area B. by providing arms