teresanielsonp4n8i2 teresanielsonp4n8i2
  • 24-02-2018
  • Mathematics
contestada

a product cost 48.50 for 75 feet was is my cost per inch

Respuesta :

PeytonBrainly
PeytonBrainly PeytonBrainly
  • 24-02-2018
75ft x 12in = 900in

$48.50 / 900 = ~ $0.05 per in
Answer Link

Otras preguntas

PLEAAASEE HELPEleanor is preparing to do a telephone interview for a job in another city. Explain how Eleanor should prepare for this business call.
Who was Theodore Roosevelt's most trusted lieutenant and his handpicked successor, who was elected president in 1908
Measure size of the angle.'
Help me pleaseee will give out lots of points
help please!!! sorry about the quality
according to the law of conservation of momentum, when objects collide in the absence of friction
simplify: 16 3/8 - 6 7/8A. 9 1/2B. 9 3/4C. 9 4/64D. 10 1/2​
Please help me I will give a BRAINLY and a THANKS and a 5 STAR RATE
Crude oil is a mixture of many liquids the crude oil enters the bottom of a tall column where the mixture is heated the components of crude oil can be separated
REWARD: 50 points + Brainly to the best answer. Check the file.