pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that Erin guesses on each question of a multiple-choice quiz. If each question has four different choices, find the probability that Erin gets 1 or more
2. According to Urban's study in paragraphs 3-5, how doe football affect the players? A. Football players receive hundreds of head hits each season. OB. Male fo
What would happen to the autopilot when pressing the test button in flight?A) The autopilot disengages temporarily for testing.B) The aircraft enters a holding
red haired, unshaven, untidy
You can use moisture density gauges in your son's science fair project.
A client who served three tours of duty in Afghanistan has been diagnosed with posttraumatic stress disorder (PTSD). Which of the following signs and symptoms d
Optional paths at the end of URL can contain up to how many characters?
A person is capable of giving consent to a treatment, admission to a care facility, and personal assistance services if he/she: a) has reached the age of majori
Monophonic music in which the text is given a syllabic or melismatic setting (or a combination of both), notated with 'square notation', and unmetered
Write the expression for the drift velocity of charge carriers in a conductor of length 'l' across which a potential difference 'V' is applied.