dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

Help Please....................
How to use colony in a sentence
A subtending arc on a circle with a radius of 4.5 centimeters has an arc length of 8π. The measure of the angle subtended by the arc is
Put in increasing order 8.08 8.081 8.09 8.008
Which of the following is a benefit associated with nuclear energy? A. Radiation exposure and waste leakage B. Radioisotopes used as tracers in industry
What are the functions of prices in a market economy
Wendy is paid $12 per hour and plans to work between 30 and 25 hours per week identify the independent and dependent quantity in the situation find reasonable d
Let f(x) = -5x - 4 and g(x) = 6x - 7. Find f(x) + g(x)
Two ways you can evaluate 15(90-3)
65 sit ups racha day for one week, distributive property to show an expressive to find the total amounr of sit ups María did During the week.