amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

Predict the shape of the molecule.
On. map with a scale of 1:75 000 the distance between a hotel and the airport is 3 cmWhat is the actual distance I'm km?a. 2.25b. 2.5c. 22.5d. 25 kmplease help​
Write a personal narrative about a difficult choice you had to make. Be sure that your narrative is focused and includes a thoughtful reflection. can it be shor
What is the unit of velocity ratio and why​
A blueprint of a house shows a dining room with an area of 7 square inches. If the blueprint's scale is 1 inch: 6 feet, what would be the actual area of the din
In Romeo and Juliet, the imagery comes from? A. The language the characters B. The narration C. Long pauses and silence D. Description
When 50.5 g iron(III) oxide reacts with carbon monoxide, 32.2 g iron is produced. What is the percent yield of the reaction? Fe2O3(s)+3CO(g)→2Fe(s)+3CO2(g)
What’s the American musical instrument if an African American plays drums?
What is true of an equilateral triangle? Two of its side lengths are equal. All its side lengths are equal. None of its side lengths are equal. None of its inte
Today’s Human Resources management historically known as personal management deals with formal system for the management of people within the organization. Dis