brissa23 brissa23
  • 23-03-2018
  • Mathematics
contestada

mary is making pillows for her life skills class. she bought 2 1/2 yards of fabric. her total cost was $15. what was the cost per yard
?

Respuesta :

mariahderenzo
mariahderenzo mariahderenzo
  • 23-03-2018
$6 per yard
please give brainliest
Answer Link

Otras preguntas

Two of the emission wavelengths in the hydrogen emission spectrum are 410 nm and 434 nm. One of these is due to the n=6 to n=2 transition, and one is due to the
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
How do amoebas obtain food?
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
container is 5 meters wide ,6meters long and 3 meters in depth what is the capacity in quarts
In what types of environments would you find protists?
if 9^x-9^x-1=24, then find the value of (6x)^x
How do amoebas obtain food?