Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Solve for x to the nearest tenth
Rewrite the following sentence, replacing the direct and indirect objects with their respective pronouns. Estoy limpiando la cocina para mamá.
Gun control measures passed by President Clinton restricted gun use to the military. raised the legal age for buying guns. required background checks to buy gun
Write a C++ program to count even and odd numbers in array. The array size is 50. The array elements will be entered by the user.
A hotel chain values cleanliness and quality service. Company policy dictates that the hotels themselves be spotless with great care taken to present an upscale
A restaurant food chain has over 680 restaurants. All food orders for each restaurant are required to be input into an electronic device which records all food
Calculate the sample standard deviation and sample variance for the following frequency distribution of hourly wages for a sample of pharmacy assistants.
Who settled the first permanent Spanish mission in western Texas near El Paso
Find the measures of the acute angle of the right triangle shown
12. "Swim" The following sentence uses which principal part of the verb? We only swim when the water is warm. A. present B. past C. past participle D. present p