ibahadurali786oz4gxs
ibahadurali786oz4gxs ibahadurali786oz4gxs
  • 26-03-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me on this question and show me how to solve it

can someone help me on this question and show me how to solve it class=

Respuesta :

ShiannBerry
ShiannBerry ShiannBerry
  • 26-03-2018
Well if the gum has 14 pieces in it and costs $1.69 you would divide $1.69 by 14. Which would be $0.12
Answer Link
miahpapaya
miahpapaya miahpapaya
  • 26-03-2018
The answer is b. And the other user explained it:)
Answer Link

Otras preguntas

how many iodine molecules, I2, have a mass equal to 63.5g
Beth was looking for an assessment that measures females' body image concerns. As she surveyed several questionnaires, she noticed that, on one, the items were
Solve 1/x - x/2 = 2. Give your solutions exactly and fully simplify them. :) thx
Substitution pixel art or Substitution Solve each system by substitution. Write your answer as an ordered pair. (#,#) Question Answer 1 y = -3x - 3 ( ,
(1).¿De que manera viven y actúan las personas?(2).¿De que manera debemos actuar y vivir como personas?​
the world war see the attached file as well​
¿Cuál de los siguientes es cierto para el análisis FODA? A. Es un método para ayudar en el análisis de tu autoconocimiento. B. Es específico, medible, alcanzabl
Sometimes you might want to sort a range of cells in an order that is not alphabetical. Maybe you want to sort by continental US time zones starting in the east
Que es la felicidad
An air traffic controller spots two airplanes at the same altitude converging to point A as they fly at right angles to each other. One airplane is 180 miles fr